Ketvirtadienį Vyriausiosioji rinkimų komisija (VRK) Seime surengė politinių partijų rinkimų numerių, su kuriais jos dalyvaus spalį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, traukimą.

Numerius traukė 17 partijų.

„VRK pareiškinius dokumentus pateikė 20 politinių partijų, 17 kelia kandidatų sąrašus daugiamandatėje rinkimų apygardoje, tos 17 politinių partijų šiandien ir trauks rinkimų numerius“, – renginio pradžioje teigė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė.

VRK pirmininkė pažymėjo, kad „turbūt nė vienais rinkimais mes neturėjome tiek daug dalyvaujančių rinkimų numerių traukime. Tai tikrai rodo, kad šie rinkimai bus ypatingi – ypatingi ne tik dėl COVID-19, bet ir dėl kitų sąlygų – tai iš tiesų yra svarbus renginys“.

Prieš ketverius metus Seimo rinkimuose dalyvavo 12 partijų ir 2 koalicijos.

Po burtų traukimo partijos išsidėstė tokia tvarka:

„Drąsos kelias“ politinė partija – 1

Partija „Laisvė ir teisingumas“ – 2

Laisvės partija – 3

Lietuvos liaudies partija – 4

Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai – 5

Centro partija – tautininkai – 6

Nacionalinis susivienijimas – 7

Lietuvos lenkų rinkimų akcija–Krikščioniškų šeimų sąjunga – 8

Lietuvos socialdemokratų darbo partija – 9

Kartų solidarumo sąjunga – Santalka Lietuva – 10

Partija „Lietuva – visų“ – 11

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis – 12

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 13

Lietuvos žaliųjų partija – 14

Krikščionių sąjunga – 15

Darbo partija – 16

Lietuvos socialdemokratų partija – 17

Simbolinis aštuntukas atiteko LLRA-KŠS
Aštuntą numerį Lietuvos lenkų rinkimų akcijai–Krikščioniškų šeimų sąjungai ištraukusi LLRA-KŠS Seimo frakcijos seniūnė Vanda Kravčionok pažymėjo, kad ne numeris nulemia rinkimų rezultatus, o sąžiningas ir nuoširdus darbas. „Mūsų veiklos rezultatus ir rinkiminę programą pristatysime žmonėms. O pati programa, kuri ir parodo LLRA-KŠS veiklos kryptį, remiasi labai svarbiomis vertybėmis: krikščioniškomis vertybėmis, tradicinės šeimos vertybėmis, socialiniu teisingumu ir sąžininga politika”, – sakė Vanda Kravčionok.

Numerių traukimo procedūroje dalyvavęs Seimo narys Zbignev Jedinskij – Nr.1 LLRA-KŠS rinkiminiame sąraše – priminė, kad LLRA-KŠS jau kelis kartus rinkimuose dalyvavo su aštuntu numeriu, taip pat ir paskutiniuose sėkminguose rinkimuose į Europarlamentą 2019 metais. Būtent vienuose iš rinkimų į Europos Parlamentą partija gavo didžiausią procentinį palaikymą – 8,4 proc. balsų. „Taigi turint aštuntą numerį turime geras galimybes eilinį kartą pasiekti 8 proc. palaikymą šiuose Seimo rinkimuose“, – neslėpė savo optimizmo Zbignev Jedinskij.

Panašiai optimistiškai numerių traukimo rezultatus vertino LLRA-KŠS lyderis, europarlamentaras Valdemar Tomaševski: „ 8 proc. palaikymas su aštuntu numeriu yra realiausia perspektyva, turint omenyje vis augantį palaikymą Lietuvos lenkų rikimų akcijai–Krikščioniškų šeimų sąjungai, kuri yra vertinama kaip sąžiningiausia politinė jėga Lietuvos politinėje arenoje“, – mūsų portalui sakė europarlamentaras.